Watykan o Strefie Gazy

strefa_gazy

strefa_gazy

Watykan na temat wojny w Strefie Gazy: Izrael jest zabójcą dzieci

Przez te wszystkie lata, kiedy dzieci w Sderot były w śmiertelnym niebezpieczeństwie, nie słyszeliśmy żadnego słowa potępienia z Watykanu. Zaczęli oni zauważać problem przemocy dopiero w zeszłym tygodniu.

Kardynał Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, wypowiadając się na temat wojny pomiędzy Izraelem a Hamasem, w ostry sposób zaatakował Żydów: „Myślę o ‘rzezi niewiniątek’. Dzieci umierają w Gazie, ich matki krzyczą w nieustającym płaczu, uniwersalnym płaczu”. Wysoki urzędnik Kościoła Katolickiego utożsamia operację Izraela w Strefie Gazy, wymierzoną przeciwko terrorystycznym grupom, z nowotestamentową historią rzezi żydowskich dzieci, dokonaną poprzez Heroda, gdy zamierzał on zamordować Jezusa.

Ravasi, który jest jednym z najbardziej popularnych kardynałów katolickich i dyrektorem od spraw polityki Kościoła w dziedzinie kultury, nazwał Izraelczyków zabójcami dzieci, odwołując się do bezwstydnej formy antysemityzmu, która subtelnie oskarża państwo żydowskie o próbę zamordowania Nowego Jezusa, symbolizowanego przez Palestyńczyków. Oskarżenie Izraela o współczesny ‘mord rytualny’, które padło z ust watykańskiego urzędnika, zostało wygłoszone podczas prezentacji nowej książki Benedykta XVI o życiu Jezusa. Jednak porównanie, które uczynił Ravasi – Żydzi jako Herod, który wymordował wszystkie niewinne dzieci, ponieważ w swoim sercu pragnął śmierci Jezusa – było ulubionym motywem wykorzystywanym przez średniowiecznych organizatorów pogromów.

Biskup pomocniczy łacińskiego patriarchy Jerozolimy, William Shomali, powiedział w Radiu Watykańskim, że „to, co dzieje się teraz w Strefie Gazy to bestialskie koło przemocy (vicious circle of violence)”. Biskup pomocniczy następnie oświadczył, że „trudno jest rozstrzygnąć, kto zaczął to wszystko”. Jak trudno?

Kilka tygodni temu, w wywiadzie dla katolickiego magazynu Famiglia Cristiana, Shomali stwierdził, że „nienawiść do chrześcijan” uosabia sam Talmud. „Talmud, święta księga studiowana przez ultra-ortodoksyjnych (Żydów), bardziej czczona niż sama Biblia, zachęca do nienawiści religijnej, mówi źle o Jezusie, a nawet jeszcze gorzej o Maryi i, w ogóle, o chrześcijanach,” powiedział biskup, dodając, że „w izraelskich szkołach, nie uczy się miłość do innych, lecz raczej mówi się o zniszczeniu innych”. Rozmawiając z Watykańską Agencja Prasową, Michel Sabbah, emerytowany Patriarcha Jerozolimy, powiedział, że Strefa Gazy od wielu lat „żyje pod ciężarem absurdalnego embarga, co czyni życie codzienne półtora miliona ludzi nieludzkim”.

Sabbah podpisał niedawny apel wniesiony przez więcej niż stu przywódców chrześcijańskich, którzy zwrócili się do społeczności międzynarodowej o poparcie w sprawie uznania Państwa Palestyńskiego pełnoprawnym członkiem Narodów Zjednoczonych. Wśród sygnatariuszy jest greckokatolicki arcybiskup Atallah Hanna, antysemita, który błogosławił samobójcze ataki wymierzone wobec izraelskich cywilów. Jak dotąd, nie było potępienia ze strony Papieża, wobec potoku rakiet wystrzeliwanych przez grupy terrorystyczne w południowe izraelskie miasta, przed rozpoczęciem operacji Filar Obrony.

Władze Kościoła, i sam Benedykt XVI, podnieśli głosy, aby potępić wybuch przemocy w Strefie Gazy, tylko po tym, jak Izrael rozpoczął bombardowanie struktur ruchów terrorystycznych w tym regionie. Żadne słowo (z Watykanu) nie było słyszane wcześniej. Podczas operacji Płynny Ołów w 2009 r., watykańscy urzędnicy nazwali Gazę „obozem koncentracyjnym”. Po tym jak nazistowskie porównanie wykonało swoją pracę, teraz motyw ‘morderców Jezusa’ powrócił do Kościoła Katolickiego.

Źródło: messiahiscoming.pl

[21 listopada 2012]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *