Klątwy

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/11/06/klatwy-watykanu-na-polske-do-dzis-nieodwolane/

Watykan w swej polityce nigdy się nie pieścił z Polską. Nie tylko rzucał klątwy na nasz kraj jak mu pasowało, ale co gorsza zawsze wspierał wrogów Polski w krytycznych dla naszego państwa chwilach. Tak było podczas rozbiorów Polski gdzie właściwie był jej inspiratorem, tak było podczas Powstania Listopadowego a jeszcze dobitniej podczas Powstania Styczniowego. W krytycznym momencie dla II Rzeczpospolitej, w 1939r. poparł Adolfa Hitlera i zerwał konkordat z Polską ustanawiając nową administrację kościelną na terenach Polski zgodnie z potrzebami ekspansyjnymi Niemców.

1079 – święty Stanisław biskup krakowski zdradza Polskę i rzuca klątwę na króla Bolesława

1146 – arcybiskup Jakub ze Żnina rzuca klątwę na Władysława Wygnańca

1148 – klątwa biskupa rzymskiego Eugeniusza III W WYNIKU KTÓREJ legat papieski Gwidon wezwał na pomoc przeciw Polsce WOJSKA CESARSKIE które poprowadził krzyżowiec Fryderyk Barbarossa

1206-1210 – papież Innocenty III klątwami regulował stosunki w naszym kraju

1319 – Sąd papieski okłada króla Łokietka klątwą a jego państwo interdyktem

1410 – Po bitwie pod Grunwaldem, papież Marcin V obłożył klątwą króla polskiego i wszystkich Polaków do ENTEGO POKOLENIA… Klątwa ta do dziś nie została zdjęta z POLSKI i POLAKÓW ; obowiązuje ona nadal i w myśl prawa kanonicznego,- wszyscy Polacy są przeklętymi Antychrystami !

1610–1618 – Watykan uniemożliwia Unię Polsko-Litewsko-Moskiewską

1791 – Watykan inspiruje Rozbiory Polski a polscy hierarchowie kościelni biorą udział w Zdradzie Targowickiej

1794 – za Targowicę Kościuszko powiesił kilku biskupów m.in. Massalskiego i Kossakowskiego(!) jednak prymas M. Poniatowski i paru innych hierarchów ocaliło głowy chroniąc się pod opiekę carycy Jekatieriny

1831 – papież potępił Powstanie Listopadowe i powstańców polskich

1848-1856 – Papiestwo uniemożliwiło Adamowi Mickiewiczowi stworzenie Legionów Polskich i wyzwolenie Polski w Wiośnie Ludów a potem w wojnie turecko-rosyjskiej

1863 – papież potępił Powstanie Styczniowe i powstańców polskich

1939 – Watykan popiera Hitlera i zrywa jednostronnie Konkordat z Polską oddając polskie ziemie pod jurysdykcję biskupów Hitlera.

Jest jeszcze jedna klątwa rzucona na króla Bolesława za zapomniany w naszej historii bunt przeciwko kościołowi i za rozbicie Rzymu przez wandali czyli wenden naszych dziadów. Daty nie ustaliłem, ale mógł być to papież Jan XIX.

Trzeba również wspomnieć (a o tym się nie mówi) że to nie na królu Władysławie Hermanie (książę Konrad Mazowiecki) spoczywa wina sprowadzenia zakonu Najświętszej Marii Panny do Polski (czyli zakonu krzyżackiego) ale na papieżu Grzegorzu IX który nadał Pomorze i Ziemię Chełmińską zakonowi ; czyli dał im nie swoje.

Mityczny Zagłoba też dawał Inflanty !

Tak praktycznie, w wielkim w skrócie, wyglądały osławione dobre stosunki Watykanu z Polskąedico (forum.gazeta.pl)

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/11/06/klatwy-watykanu-na-polske-do-dzis-nieodwolane/

Jeden komentarz “Klątwy”

 • Avatar

  Lukasz

  mówi:

  Doskonale! Inne pytanie: kto kiedykolwiek złamał te klątwy nad Polską? Kto złamał te klątwy nad sobą i swoją rodziną! Te pytania to najważniejszy wniosek z tego wpisu. Dodatkowo są “Zaślubiny Polski z morzem – patriotyczny akt, który wydarzył się 10 i 11 lutego 1920 w Pucku i w Wielkiej Wsi oraz w marcu 1945 w Dziwnówku (15), Mrzeżynie (17) i Kołobrzegu (18)”. To duchowy akt/a! Trzeba to odwołać! Potem mamy “Sobór trydencki” i setki “anathema sit!”:

  “Jeśli ktoś twierdzi, że nie wszystkie sakramenty Nowego Prawa zostały ustanowione przez Pana naszego Jezusa Chrystusa; lub że jest ich więcej lub mniej niż siedem, to znaczy chrzest, bierzmowanie, Eucharystia, pokuta, ostatnie namaszczenie, święcenia kapłańskie i małżeństwo; lub nawet, że którykolwiek z tych siedmiu nie jest prawdziwie i we właściwy sposób sakramentem; niech będzie anatemą.”

  “Jeśli ktoś powie, że małe dzieci, ponieważ nie mają prawdziwej wiary, nie są po przyjęciu chrztu zaliczane do wiernych; i że z tego powodu mają być ponownie ochrzczeni, gdy osiągną lata rozeznania; lub, że lepiej jest, aby chrzest takich został pominięty, niż gdyby sami nie wierząc, zostali ochrzczeni tylko w wierze Kościoła; niech będzie anatemą.”

  “Jeśli ktoś zaprzecza, że ​​w sakramencie Najświętszej Eucharystii zawarte są prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Ciało i Krew wraz z Duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a zatem cały Chrystus; ale mówi, że jest tam tylko jako znak, figura lub cnota; niech będzie anatemą”

  “Jeśli ktoś twierdzi, że w Kościele katolickim pokuta nie jest prawdziwie i właściwie sakramentem, ustanowionym przez Chrystusa Pana naszego dla pojednania wiernych z Bogiem, ilekroć po chrzcie popadają w grzech; niech będzie anatemą.”

  “Jeśli ktoś twierdzi, że biskupi, których przyjmuje władza Biskupa Rzymskiego, nie są prawowitymi i prawdziwymi biskupami, lecz wytworem ludzkim; niech będzie anatemą”

  “Jeśli ktoś mówi, że odprawianie Mszy ku czci świętych i wypraszanie ich wstawiennictwa u Boga jest oszustwem, jak chce Kościół; niech będzie anatemą”

  “Jeśli ktoś mówi, że ofiara mszy rzuca bluźnierstwo na najświętszą ofiarę Chrystusa dokonaną na krzyżu… niech będzie anatemą.”

  “Sobór trydencki” obłożył klątwami Protestantów! Pełna lista na Wikipedii: “List of excommunicable offences from the Council of Trent”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *