Obywatele drugiej kategorii

3 Komentarze “Obywatele drugiej kategorii”

 • Avatar

  racjapl

  mówi:

  Przy obecnym kryzysie na wschodzie gdzie toczy się, otwarcie mówiąc, wojna między Ukrainą a Rosją, na polsko-Ukraińskiej granicy praktycznie niema żadnych kontroli odnośnie przyjmowania “uchodźców”. Problem taki, że jakiś czas temu był jeszcze kryzys migracyjny na Białorusi. Łukaszenka chciał wykorzystać migrantów do destabilizacji Europy. Sami zapraszali ich do siebie a potem nawet uzbrajali w łopaty by pomagali zniszczyć “mur” na granicy. Bez wątpienia ci wszyscy migranci nie zniknęli ot tak znienacka. Przypuszczenia wydawają się słuszne gdy pojawiają się głosy o imigrantach z Afryki czy Bliskiego wschodu a nawet Indii. Część z tych migrantów zachowuje się skandalicznie zabierając miejsca do spania(łóżka) podobnie jak z przydziałem koców. Poprostu toczy się tam walka o to. Doszły mnie też słuchy od znajomych z Przemyśla i innych okolic iż owi migranci dopuszczają się masowych kradzieży, była też próba ataku na kobietę w wiadomym celu, w pociągu z Przemyśla pobili Polkę. Obywatele organizują patrole w celu ochrony swoich żon i dzieci, dźgnięty nożem został sprzedawca w sklepie na terenie Polski gdzie migranci chcieli obrabować mu sklep. Nie ma złudzeń, że ukraińskim kobietom dzieciom i starcom dotkniętym agresja ze strony Federacji Rosyjskiej jest potrzebna pomoc. Tylko tutaj musimy się mocno zastanowić, czy w takim razie powinniśmy wpuszczać ludzi odmiennych kulturowo. Przecież przegoniliśmy ich z granicy polsko-białoruskiej. Walczyliśmy z nimi aby nie weszli do naszego kraju i nie podwyższali słupków odnośnie ilości przestępstw. Z pewnością nikt by nie chciał powtórki tego co się działo/dzieje w niektórych zakątkach zachodu Europy po masowej migracji obywateli krajów Trzeciego Świata. Tu nie chodzi o to jak wyglądają, tylko o różnice kulturowe albo np. przykładowe podejście do kobiet. Z pewnością na rękę to Rosji i Białorusi którzy będą w ten sposób destabilizować granice i tereny przygraniczne z Ukraina. Nie zdziwiłbym się gdyby były kolejne fale takich migrantów. Gdzie w tym momencie są główne szlaki komunikacyjne/transportowe na Ukraine z wszelkim zapotrzebowaniem medycznym/wojskowym? Dochodzą też głosy iż oni się pytają jak dostać się na zachód (czyli traktują Polskę jako kraj tranzytowy) ale to też swojego rodzaju zagrożenie ze względu na ich pobyt na terytorium naszego kraju. Musimy jako państwo zwiększyć uwagę, kogo przyjmujemy do kraju bo część tych osób nie posiada żadnych dokumentów!
  UCHODŹCY Z UKRAINY (kobiety,dzieci,starcy) – TAK. MIGRANCI Z KRAJÓW TRZECIEGO ŚWIATA (mężczyźni w wieku poborowym/produkcyjnym) – NIE.
  Konkludując, podobno w Katolickich Domach Pielgrzyma są wolne miejsca na około 1,5 mln osób. Jakoś nie słychać by otworzyli tam swoje podwoje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *